Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Na terenie Bydgoszczy odbywają się nabożeństwa ekumeniczne z udziałem przedstawicieli wspólnot chrześcijańskich zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Kościoła Rzymskokatolickiego.

Tegoroczne hasło: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas, zaczerpnięte z 2 Kor 5,14-20, jeszcze bardziej zachęca nas do działania na rzecz jedności wielkiej rodziny ludzkiej, szczególnie jedności tych, którzy przez chrzest święty stali się uczniami i świadkami Chrystusa Pana. Słowo pojednanie, zawiera już w sobie słowo jedność. Jej fundamentem ma stawać się dla nas  przynaglająca miłość Chrystusa, która ciągle woła o miłość, przebaczenie, pojednanie, otwarcie się na drugiego. Dzisiejszy świat, relacje międzyludzkie, tak często jawią się jako wielka rana. Składają się na nią podziały polityczne, niegasnące spory, konflikty etniczne i religijne. Szerzący się terror i wojny w świecie ustawiają ludzi przeciwko sobie. Rodzi się zatem krzycząca potrzeba świadectwa jedności, zgody, przebaczenia, pokoju, szacunku dla życia i godności człowieka ze strony wszystkich wierzących w Chrystusa.

Niech ten ekumeniczny tydzień modlitw, przyniesie pogłębione owoce jedności chrześcijan.

Ks. Krzysztof Panasiuk

Referent do spraw ekumenicznych Diecezji Bydgoskiej,