Drodzy Młodzi i ich Duszpasterze!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Ojca Świętego Franciszka w przygotowaniach do zapowiedzianego na październik 2018 roku XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz mając ciągle żywe wspomnienia przeżytych przed rokiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, chcemy zostawić po sobie widoczny ślad. Będzie min powołanie Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej, której podstawowym zadaniem ma być planowanie i współorganizowanie przedsięwzięć związanych
z duszpasterstwem młodzieży.

Zasili ją grono 50 przedstawicieli wszystkich dekanatów w wieku od 16 do 25 roku życia. Spośród „Pięćdziesięciu” zostanie wyłonione ścisłe grono dziesięciu reprezentantów tworzących tzw. „Zarząd Rady”. Zarząd zostanie wybrany w demokratycznych wyborach podczas Diecezjalnego Zlotu Młodych, na który zapraszam każdego z Was 3 i 4 listopada br. (pt-sb), by oddać swój „The Voice” na jednego z zgłoszonych wcześniej kandydatów. W wyborach do Zarządu może startować każdy, który ukończy 18 rok życia i jest delegatem swojej wspólnoty młodzieżowej lub parafii. Szczegółowe wymogi dla kandydatów do Zarządu, formularz zgłoszeniowy oraz sposób oddania swojego „The Voice” zamieszczony jest w załączniku.

Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, m.in. blok różnych warsztatów, spotkania, wspólna modlitwa i zabawa. Wszystko zwieńczy występ zaproszonego Gościa Specjalnego, którym będzie zwycięzca drugiej edycji „Must be the Music” Maciej Czaczyk.

Drodzy Młodzi!

Wraz z fordońską młodzieżą serdecznie Was zapraszam, by wziąć udział w naszym Zlocie, ale przede wszystkim by wystartować w wyborach do Zarządu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej oraz dla niej i wraz z nią oddać swój „The Voice”.

Teraz jest Twój czas, byś miał głos w Kościele, a Kościół brzmiał Twoim głosem! 3-4 listopada, Dom Jubileuszowy Jana Pawła II, Bydgoszcz.

„THE VOICE” – PLAN ZLOTU MŁODZIEŻY

PIĄTEK:

18:00 – przyjazd i rejestracja

19:00 – kolacja

20:00 – integracja

21:00 – modlitwy, czuwanie, okazja do całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu

22:00 – toaleta i noc

SOBOTA:

8:00 – modlitwy poranne

8:30 – śniadanie

10:00 – 11:50 – BLOK WARSZTATOWY (do wyboru: artystyczny – poprowadzi Maciej Czaczyk; o właściwych sposobach komunikacji; jak radzić sobie z emocjami i stresem; co to znaczy być liderem)

12:00 – Anioł Pański