„SIEDEM” – to tytuł debiutanckiej płyty zespołu Effatha, której premiera miała miejsce w Niedzielę Palmową, w przypadający 35. Światowy Dzień Młodzieży. W związku z obecną sytuacją artyści zdecydowali się, by przygotowane przez siebie dzieło wykorzystać do walki z panującą epidemią koronawirusa.

We współpracy z Caritas Diecezji Bydgoskiej przygotowali sposób rozprowadzania płyt, który pozwoli wesprzeć materialnie wszelkie działania pomocowe podejmowane na rzecz walki z wirusem.

Płyta „SIEDEM” składa się z niezwykle energicznych coverów znanych chrześcijańskim muzyków. Zespół pod kierownictwem ks. Tomasza Klafetki przez cztery lata ewangelizował na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, zwłaszcza w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku. – Swoją działalność młodzi muzycy rozpoczęli we wrześniu 2015 roku, a materiał na płytę był realizowany od stycznia do czerwca 2019 roku. „SIÓDEMKA” jest spełnieniem muzycznych marzeń, aspiracji oraz zamknięciem pewnego etapu działalności tej młodzieżowej grupy – mówi ks. Tomasz Klafetka.

Chcąc stać się posiadaczem „SIÓDEMKI”, należy wejść na stronę www.bydgoszcz.caritas.pl i wybrać odpowiednią opcję. Koszt samej płyty to 20 złotych. I tak, na przykład, wpłacając 50 złotych 30 zostanie przekazane na walkę z koronawirusem.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: zespół Effatha