Jest już dostępny świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”, z konieczności wciąż jeszcze wydanie elektroniczne. Cena 4 zł. Do kupienia → TUTAJ. A w numerze:

O wiarygodności pustego grobu

Głoszenie przez pierwotny Kościół zmartwychwstania Jezusa nie byłoby możliwe bez dowodu, jaki stanowił pusty grób. Stephen T. Davis, filozof, broni prawdziwości tezy o pustym grobie.

Teologia Wielkiej Soboty

Tego jednego dnia Kościół całkowicie rezygnuje z liturgii. Nie ma Mszy, nie ma Komunii. Jest liturgiczna cisza. Jakże podobna do tej, w której wszyscy się nagle znaleźliśmy.

Neokonserwatyzm to zła droga dla Kościoła

Ks. Tomáš Halik: Gdy w Kościele zwycięży idea neokonserwatyzmu, świątynie mogą być puste jak w czasach pandemii.

Jak z tą Wielkanocą było?

Bez zmartwychwstania Jezus byłby jednym z wielu w szeregu starożytnych filozofów. Zmartwychwstanie niejako potwierdziło, że nie był tylko zwyczajnym człowiekiem. Monika Białkowska i ks. Henryk Seweryniak o zmartwychwstaniu Jezusa i Wielkanocy.

Wyszyński miał rację

Walka idzie o tożsamość i wiarę Polaków. Prymas przeciw komunistycznemu, totalitarnemu planowi tworzenia „nowego człowieka”.

Narodowością dzieci jest dzieciństwo

„Nie chcę ich zmienić na dzieci polskie czy chrześcijańskie, za bardzo szanuję ich narodową i religijną tożsamość” – Krzysztof Banaszczyk, nauczyciel z Bezwoli w Lubelskiem, o swojej pracy z muzułmańskimi dziećmi.

Gdy obóz staje się domem

Zmuszeni do ucieczki znaleźli schronienie w obozach dla uchodźców wewnętrznych, opuszczonych budynkach albo zbudowanych przez siebie namiotach. Opowieść o dramacie jazydów.

Chlor, który wybiela duszę

Od satanizmu do głęboko przeżywanego katolicyzmu. Historia nawrócenia francuskiego pisarza Jorisa-Karla Huysmansa.

„Przewodnik Katolicki” – zostań w domu – czytaj e-wydanie