Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że 15 lipca zmarł w 92 roku życia i 65 roku kapłaństwa, śp. ks. prałat dr Kazimierz Myszkowski, były proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Piasecznie, wieloletni sędzia i promotor sprawiedliwości Sądu Biskupiego oraz wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ks. Myszkowski piastował również wiele urzędów w Kurii Chełmińskiej i Pelplińskiej. Był m.in. jej wicekanclerzem, dyrektorem wydziału ekonomicznego, dyrektorem wydziału prawnego i referentem wydziału konserwatorskiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą 17 o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Piasecznie pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego – wikariusza biskupiego. Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w sobotę, 18  lipca, o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Piasecznie. Ciało zmarłego kapłana zostanie pochowane również w Piasecznie.

W modlitwach polecajmy śp. ks. Kazimierza Myszkowskiego Bożemu Miłosierdziu.

Requiescat in pace

Ks. Adam Kałduński